fajr-film-festival

برگزیدگان فجر سی و هفتم

     به همکارانمان آقای حمید خضوعی ابیانه که به عنوان بهترین فیلمبردار این دوره انتخاب شدند؛ و آقای مهدی جعفری که فیلمشان در بخش بهترین فیلم با نگاه ملی برگزیده شد؛ صمیمانه تبریک می گوییم.

     دیگر برگزیدگان این رویداد مهم سینمایی در بخش های مختلف عبارتند از:

 

     بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

ایمان کرمیان برای فیلم «ماجرای نیمروز ؛ رد خون»

نامزدها: محسن روزبهانی (23نفر)، ایمان کرمیان (سمفونی نهم)، آرش آقابیک (شبی که ماه کامل شد)، ارشا اقدسی (قسم)، ایمان کرمیان (ماجرای نیمروز؛ رد خون)

 

     بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

جواد مطوری برای فیلم «مسخره باز»

نامزدها: جواد مطوری(مسخره باز)، محسن خیرآبادی، رضا میثاقی، شهاب نجفی (غلامرضا تختی)، هادی اسلامی و امیرسحر خیز (23 نفر)، جواد مطوری (سرخپوست)، سینا قویدل (ماجرای نیمروز: رد خون)

 

     بهترین چهره‌پردازی:

ایمان امیدواری برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

نامزدها: ایمان امیدواری(شبی که ماه کامل شد)، مجید اسکندری (سمفونی نهم)، شهرام خلج (ماجرای نیمروز: رد خون)، سعید ملکان (غلامرضا تختی)،  ایمان امیدواری (مسخره باز)، عباس عباسی (23 نفر)

 

     بهترین طراح لباس:

محمد رضا شجاعی برای فیلم «ماجرای نیمروز؛ رد خون»

نامزدها: محمدرضا شجاعی (شبی که ماه کامل شد)، مشکین مهرگان(سمفونی نهم)، محمدرضا شجاعی (ماجرای نیمروز: ردخون)، امیر ملک پور(غلامرضا تختی)، الهام معین(مسخره باز)

 

     بهترین طراحی صحنه:

کیوان مقدم برای «غلامرضا تختی»

نامزدها: سهیل دانش (مسخره باز)، محمدرضا شجاعی (شبی که ماه کامل شد)، کیوان مقدم )(غلامرضا تختی). محسن نصراللهی (متری شیش و نیم و سرخپوست)، کامیاب امینی عشایری (23 نفر)

 

     بهترین صدا برداری:

ایرج شهزادی برای فیلم «متری شیش و نیم»

نامزدها: ایرج شهزادی (متری شیش و نیم)، مسیح سراج (پالتو شتری)، بهمن اردلان (23 نفر)، منصور شهبازی (طلا)، مهدی ابراهیم‌زاده (قسم)

 

     بهترین صداگذاری:

مهرشاد ملکوتی برای «ماجرای نیمروز؛رد خون»

نامزدها: امیرحسین قاسمی (متری شیش و نیم)، حسین ابوالصدق(سمفونی نهم)، مهرشاد ملکوتی (ماجرای نیمروز: رد خون)، امیرحسین قاسمی(غلامرضا تختی)، آرش قاسمی( شبی که ماه کامل شد)

 

     بهترین تدوین:

بهرام دهقانی برای فیلم «متری شیش و نیم»

نامزدها: محمدرضا موئینی(سمفونی نهم)، بهرام دهقانی(متری شیش و نیم)، خشایار موحدیان(قسم)، محمد نجاریان(ماجرای نیمروز:ردخون)، میثم مولایی(غلامرضا تختی)

 

     بهترین موسیقی متن:

امین هنرمند برای فیلم «قصر شیرین»

نامزدها: پیمان یزدانیان (متری شش و نیم و بنفشه آفریقایی)، امین هنرمند (قصر شیرین)، افشین عزیزی (غلامرضا تختی)، مسعود سخاوت دوست (شبی که ماه کامل شد)، کریستف رضاعی (ناگهان درخت و سال دوم دانشکده من)

 

     بهترین فیلمبرداری:

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم «غلامرضا تختی»

نامزدها: حمید خضوعی(غلامرضا تختی)، هومن بهمنش(متری شیش و نیم)، شهرام نجاریان(خون خدا)، علی قاضی(مسخره باز)، هادی بهروز(ماجرای نیمروز :ردخون)، مسعود سلامی(آشفته‌گی)

 

     بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

فرشته صدر عرفایی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

نامزدها: زهره عباسی (ناگهان درخت)، ژیلا شاهی (قصر شیرین)، فرشته صدرعرفایی  (شبی که ماه کامل شد)، نیوشا علیپور (قصر شیرین)،پانته‌آ پناهی‌ها (درخونگاه)

 

     بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

علی نصیریان برای فیلم «مسخره باز»

نامزدها: آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)،نوید محمدزاده (متری شیش و نیم)،حسن پورشیرازی (قسم)،یونا تدین (قصر شیرین)، علی نصیریان (مسخره باز)، جواد عزتی (ماجرای نیمروز: رد خون)

 

     بهترین بازیگر نقش اول زن:

الناز شاکردوست برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

نامزدها: مهناز افشار (قسم)، الناز شاکردوست ( شبی که ماه کامل شد)، ژاله صامتی (درخونگاه)، بهنوش طباطبایی (ماجرای نیمروز: رد خون)، فاطمه معتمدآریا(بنفشه آفریقایی)

 

     بهترین بازیگر نقش اول مرد:

هوتن شکیبا برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

نامزدها: حامد بهداد (قصر شیرین)، امین حیایی (درخونگاه)، هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)، پیمان معادی (متری شیش و نیم)، نوید محمدزاده (سرخپوست)

 

     بهترین فیلمنامه:

«قصر شیرین» به نویسندگی محسن قرایی و محمد داوودی

نامزدها: محسن تنابنده(قسم)، محسن قرائی، محمد داوودی(قصر شیرین)، نیما جاویدی(سرخپوست)، پرویز شهبازی(طلا)، نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی(شبی که ماه کامل شد)

 

     بهترین کارگردانی:

نرگس آبیار برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

نامزدها: بهرام توکلی(غلامرضا تختی)، نیما جاویدی(سرخپوست)، نرگس آبیار(شبی که ماه کامل شد)، سعید روستایی(متری شیش و نیم)، رضا میرکریمی(قصرشیرین)، محمدحسین مهدویان(ماجرای نیمروز: رد خون)

 

     بهترین فیلم:

«شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی

نامزدها: سرخپوست (تهیه کننده مجید مطلبی)، شبی که ماه کامل شد (تهیه کننده محمدحسین قاسمی)، غلامرضا تختی (تهیه کننده سعید ملکان)، متری شیش و نیم (تهیه کننده سیدجمال ساداتیان)، ماجرای نیمروز: رد خون (تهیه کننده سیدمحمد رضوی)، قصر شیرین (تهیه کننده رضا میرکریمی)

 

     بهترین فیلم سینمایی در بخش نگاه نو:

«مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده

نامزدها: جان‌دار (حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری)، حمال طلا (تورج اصلانی)، دیدن این فیلم جرم است (رضا زهتابچیان)،  روزهای نارنجی (آرش لاهوتی )، مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده)

 

     جایزه ویژه هیأت داوران:

«سرخ پوست» به کارگردانی نیما جاویدی

 

     بهترین فیلم با نگاه ملی:

«۲۳ نفر» به تهیه کنندگی مجتبی فرآورده و کارگردانی مهدی جعفری

 

     بهترین فیلم از نگاه مردم:

«متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی

 

     بهترین فیلم هنروتجربه:

«مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده»

 

     بهترین فیلم کوتاه:

«بچه خور» به کارگردانی محمد کارت

 

     بهترین مستند:

«بهارستان خانه ملت» به کارگردانی بابک بهداد

 

     بهترین انیمیشن:

«آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.