khaneh-cinema-priz

بیستمین جشن خانه سینما

بیستمین جشن خانه سینما ، شنبه شب ، ۱۰ شهریور ماه 1397 با حضور اهالی سینما و هنر ، و همچنین نامزدهای رشته های مختلف در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم ، برگزیدگان معرفی و تندیس ها به ایشان اهداء شد.

برگزیده شدن همکارمان مسعود سلامی ، به عنوان بهترین فیلمبردار این دوره از جشن را  تبریک گفته و برای او موفقیت های بیشتری آرزو می کنیم. دیگر برگزیدگان این دوره عبارتند از:

 

بهترین فیلم: علی جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

نامزدها:

1- علی جلیلوند                                      برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- محمد خزاعی                                     برای فیلم       به وقت شام

3- مانی حقیقی                                     برای فیلم       خوک

4- رضا درمیشیان                                    برای فیلم       عصبانی نیستم

5- جهانگیر کوثری                                    برای فیلم       فراری

 

بهترین کارگردانی: وحید جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

نامزدها:

1- اصغر یوسفی نژاد                                برای فیلم       ائو (خانه)

2- وحید جلیلوند                                      برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

3- ابراهیم حاتمی کیا                               برای فیلم       به وقت شام

4- فریدون جیرانی                                    برای فیلم       خفه گی

5- مانی حقیقی                                      برای فیلم       خوک

6-رضا درمیشیان                                     برای فیلم       عصبانی نیستم

 

بهترین فیلمنامه:علی زرنگار و وحید جلیلوند / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

نامزدها:

1-علی زرنگار و وحید جلیلوند                       برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- رضا مقصودی و افرا جورابلو                      برای فیلم       خجالت نکش

3- مانی حقیقی                                      برای فیلم      خوک

4- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی              برای فیلم       زادبوم

5- امیر عربی                                          برای فیلم       سارا و آیدا

6- رضا درمیشیان                                    برای فیلم       عصبانی نیستم

 

بهترین فیلمبرداری:مسعود سلامی/ « خفه گی»

نامزدها:

1- پیمان شادمان فر                                  برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- مسعود سلامی                                   برای فیلم       خفه گی

3- داود امیری                                          برای فیلم       دلم میخواد

4- فرشاد محمدی                                    برای فیلم       قاتل اهلی

5- بهرام بدخشانی                                   برای فیلم       نگار

 

بهترین تدوین: احمد مرادپور/  «سارا و آیدا»

نامزدها:

1- مهرداد خوشبخت                              برای فیلم       به وقت شام

2- محمدرضا موئینی و هدا موئینی             برای فیلم       بیست و یک روز بعد

3- بهرام دهقانی                                  برای فیلم       خفه گی

4- احمد مرادپور                                    برای فیلم       سارا و آیدا

5- حسن حسندوست                            برای فیلم       فراری

6- بهرام دهقانی                                   برای فیلم       نگار

 

بهترین بازیگر نقش اول زن: غزل شاکری / «سارا و آیدا»

نامزدها:

1- محدثه حیرت                                   برای فیلم       ائو (خانه)

2- شبنم مقدمی                                 برای فیلم       خجالت نکش

3- الناز شاکردوست                              برای فیلم       خفه گی

4- فرشته حسینی                               برای فیلم       رفتن

5- غزل شاکری                                   برای فیلم       سارا و آیدا

6- زهرا داودنژاد                                   برای فیلم       شماره 17 سهیلا

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد: حامد بهداد/ «سد معبر»

نامزدها:

1- امیر آقایی                                     برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- نوید محمد زاده                               برای فیلم       خفه گی

3- حسن معجونی                               برای فیلم       خوک

4- حامد بهداد                                    برای فیلم       سد معبر

5- نوید محمدزاده                                برای فیلم       عصبانی نیستم

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: زکیه بهبهانی/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

نامزدها:

1- زکیه بهبهانی                                 برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- پانته آ پناهی ها                              برای فیلم       جشن دلتنگی

3- لیلی رشیدی                                  برای فیلم       خوک

4- پگاه آهنگرانی                                 برای فیلم       سارا و آیدا

5- مهتاب کرامتی                                برای فیلم       ناخواسته

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: نوید محمد زاده / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

نامزدها:

1- فرید سجادی حسینی                      برای فیلم       ایتالیا ایتالیا

2- نوید محمد زاده                               برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

3- اکبر زنجانپور                                   برای فیلم       پل خواب

4- مسعود کرامتی                              برای فیلم       چهار راه استانبول

5- نادر فلاح                                       برای فیلم       سد معبر

6- بهرام افشاری                                برای فیلم       کارگر ساده نیازمندیم

 

بهترین موسیقی فیلم: پیمان یزدانیان/ «خوک»

نامزدها:

1- آرمان موسی پور                             برای فیلم       چهار راه استانبول

2- کارن همایونفر                                 برای فیلم       خفه گی

3- پیمان یزدانیان                                 برای فیلم       خوک

4- ستار اورکی                                   برای فیلم       فیلشاه

5- بهزاد عبدی                                   برای فیلم       قاتل اهلی

6- امیر معینی                                    برای فیلم       ملی و راههای نرفته

 

بهترین طراحی صحنه: حجت اشتری/ «سد معبر»

نامزدها:

1- محسن نصراللهی                           برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

2- کامیاب امین عشایری                      برای فیلم       بیست و یک روز بعد

3- حجت اشتری                                برای فیلم       سد معبر

4- کیوان مقدم                                   برای فیلم       مالاریا

5- امیر اثباتی                                    برای فیلم       هجوم

 

بهترین طراحی لباس: نگار نعمتی/ «خوک»

نامزدها:

1- سارا سمیعی                                برای فیلم       اسرافیل

2- کامیاب امین عشایری                      برای فیلم       بیست و یک روز بعد

3- نازنین خزائی                                 برای فیلم       تابستان داغ

4- نگار نعمتی                                   برای فیلم       خوک

5- امیر اثباتی، نازنین توسلی                 برای فیلم       هجوم

 

بهترین صدابرداری: رشید دانشمند/ «پل خواب»

نامزدها:

1- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده               برای فیلم       اسرافیل

2- امین میرشکاری                                             برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

3- طاهر پیشوایی                                              برای فیلم        به وقت شام

4- رشید دانشمند                                              برای فیلم       پل خواب

5- پرویز آبنار                                                     برای فیلم       فراری

 

بهترین صداگذاری:علیرضا علویان/ «به وقت شام»

نامزدها:

1- علیرضا علویان                                              برای فیلم       به وقت شام

2- محمود موسوی نژاد                                       برای فیلم        جشن دلتنگی

3- آرش قاسمی                                              برای فیلم       حریم شخصی

4- امیر حسین قاسمی                                      برای فیلم       خوک

5- محمدرضا دلپاک، رضا نریمی زاده                       برای فیلم       عصبانی نیستم

 

بهترین چهره پردازی: مهرداد میرکیانی/ «خوک»

نامزدها:

1- محسن ملکی                                     برای فیلم       آپاندیس

2- عبدالله اسکندری                                  برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

3- عباس عباسی                                    برای فیلم       چهار راه استانبول

4- مهرداد میرکیانی                                  برای فیلم       خوک

5- نوید فرح مرزی                                     برای فیلم       مصادره

 

بهترین جلوه های میدانی:محسن روزبهانی/ «به وقت شام»

نامزدها:

1- حمید رسولیان                                   برای فیلم       اشنوگل

2- محسن روزبهانی                                برای فیلم       به وقت شام

3- آرش آقابیگ                                      برای فیلم       خفه گی

4- ایمان کرمیان                                     برای فیلم       خوک

5- عباس شوقی                                    برای فیلم       سوگ

 

بهترین جلوه‌های بصری: فرید ناظرفصیحی/ «چهار راه استانبول»

نامزدها:

1- سید هادی اسلامی                           برای فیلم       به وقت شام

2- فرید ناظرفصیحی                                برای فیلم       چهار راه استانبول

3- بهنام خاکسار                                   برای فیلم       سارا و آیدا

4- امیر ولیخانی                                     برای فیلم       شکلاتی

 

بهترین فیلم کوتاه: «بچه خور » به کارگردانی محمد کارت

نامزدها:

1- بچه خور                                                           محمد کارت

2- تو هنوز اینجایی                                                  کتایون پرمر، محمد روحبخش

3- دریای تلخ                                                         فاطمه احمدی

4- گسل                                                             سهیل امیر شریفی

5- مثل بچه آدم                                                     آرین وزیر دفتری

 

بهترین کارگردانی مستند: «اُرد عطارپور» برای فیلم پرسپولیس شیکاگو

نامزدها:

1- پرسپولیس شیکاگو                                              ارد عطارپور

2- تالان                                                                محمدصادق دهقانی

3- دادا سلطنه                                                       هادی احمدی

4- لوتوس                                                             محمدرضا وطن دوست

5- ورس                                                              جواد وطنی

 

بهترین فیلم مستند: «در جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کورش عطایی

نامزدها:

1- اسرار دریاچه                                                    آرمین ایثاریان

2- خرامان                                                           طلا آزادروش

3- در جستجوی فریده                                             آزاده موسوی و کورش عطایی

4- زنبورک در گام مینور                                            پیمان فتوت احمدی

5- مثل اسمم پگاه                                                 سودابه بیضایی و کاوه فرنام

 

بهترین انیمیشن: «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسن ملایمی

نامزدها:

1- ایکی                                                             پرستو کاردگر

2- بدو رستم بدو                                                  حسین ملایمی

3- شب ترسناک لومو                                            ساره شفیعی پور

4- روباه                                                             صادق جوادی

5- یکی بود، یکی نبود                                           مهین جواهریان

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.