7th-book-year-winners

برگزیدگان هفتمین جشن کتاب

     مراسم معرفی برگزیدگان و اهداء تندیس های هدهد هفتمین دوره جشن بهترین کتاب سال سینمای ایران ، شامگاه یکشنبه ۲۹ بهمن ماه 1396 در خانه سینما برگزار شد.

     مجری مراسم ، کامران ملکی ، با  یاد محمد توکلی طراح تندیس این جشن که روز پیش از مراسم درگذشته بود ، و همچنین با تسلیت به بازماندگان سانحه هوایی پرواز تهران ـ یاسوج آغاز کرد و از خسرو دهقان خواست تا سخنانی ایراد کند.

     خسرو دهقان دبیر این دوره از جشن کتاب سال سینما گفت: خانه سینما دو وظیفه اصلی دارد که شامل مسایل صنفی است و در کنار آن امور فرهنگی از جمله ترویج کتاب و کتابخوانی ... ، هیات داوران این دوره بسیار متنوع بودند و از داوران جوان نیز استفاده کردم. و سعی کردم سالم باشند ، و پولکی نباشند ... خانه سینما یک کتابخانه خوب دارد که بهتر است سری به آن بزنید.

     در ادامه هیات داوران جشن کتاب سال سینمای ایران متشکل از علی لقمانی ، حسن حسینی ، اصغر یوسفی نژاد ، علیرضا محمودی ، و امیر رضا نوری پرتو روی صحنه آمدند تا جوایز این دوره از جشن را اهدا کنند. بیژن اشتری و شهریار توکلی دیگر داوران این دوره بودند که حضور نداشتند.

     پس از قرائت بیانیه هیات داوران ، جایزه بهترین ترجمه با همراهی گلی امامی که به جمع داوران حاضر ملحق شد ، به گروه مترجمین کتاب «سینما و امر تجربی» زیر نظر مازیار اسلامی تقدیم شد.

     جایزه بهترین تالیف ، با همراهی اکبر نبوی و خسرو سینایی ، به همایون امامی برای تالیف کتاب «یک عمر ، یک راه ، یک عشق : خسرو سینایی» اهدا شد.

     همایون امامی طی سخنانی گفت : این کتاب در یک فضای بسیار ساده و صمیمی نوشته شد ... و قرار است در ۵ جلد که هر جلد درباره یک سینماگر است تالیف شود ، مانند منوچهر طیاب ، عسگری نسب و ... .

     جایزه ناشر برتر  نیز توسط خسرو دهقان ، مرتضی رزاق کریمی ، مسعود مهرابی و سیروس الوند به محمد مهدی فخری زاده از نشر روزنه کار اهدا شد.

     بخش پایانی مراسم مربوط به بزرگداشت روبرت صافاریان نویسنده و مترجم سینمایی بود. رامتین شهبازی و سعید عقیقی درباره او سخنانی گفتند و در ادامه امیر اثباتی ، محمدعلی سجادی ، محمد گذرآبادی ، مهدی رحیمیان و منوچهر شاهسواری روی صحنه آمدند تا مراسم نکوداشت روبرت صافاریان را برگزار کنند.

     منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما) به عنوان آخرین سخنران عنوان کرد که ، دبیری هشتمین جشن را هم به خسرو دهقان تقدیم می‌کند. و از رضا میرکریمی بنیان گذار جشن کتاب ، خانم‌ پیشنماز مدیر اداری جایزه کتاب سال سینما ، و نیما عباسپور مدیر و کارگردان برگزاری این دوره از مراسم تشکر کرد. او همچنین گفت: از همه داوران‌ ممنونم و می‌دانم که از اردیبهشت ماه درگیر این مراسم بودند. امسال به شدت به امر کیفی در متون دریافتی متمرکز و مصر بودند. از این اصرار سپاسگزارم و می‌شد به جای اهدای ۲ یا ۳ جایزه ۱۰ جایزه داد، شاید هم حق همه دوستان همین بود، اما باید روزی وارد تمنای زیست با کیفیت می‌شدیم .

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.